23 Ekim 2018 Salı

STK'lar İle İş Birliği İçin Kamu Sektörünün Güçlendirilmesi Teknik Destek Projesi/Sivil Toplum Günleri

STK'lar İle İş Birliği İçin Kamu Sektörünün Güçlendirilmesi Teknik Destek Projesi/Sivil Toplum GünleriDeğerli Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri,
 
Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanıyla yürütülen Kamu-STK İş Birliği Projesi kapsamında, Sivil Toplum Günleri düzenlenecektir.
 
İki gün olarak planlanan eğitim, atölye çalışması ve STK Galerisi etkinliklerinin yer alacağı bu organizasyonun temel amacı, yerel ve merkezi düzeyde sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumları arasındaki iletişimin güçlendirilmesidir. Katılımcı sivil toplum kuruluşlarına, kendilerine tahsis edilecek masalarda (Sivil Toplum Galerisi) çalışmalarını tanıtma fırsatının sunulması planlanmaktadır. Sivil toplum kuruluşlarının Kamu-STK iş birliğini güçlendirmedeki değerli katkıları detaylı bir biçimde değerlendirileceği için, etkinliğin her iki gününe de tam katılım beklenmektedir.
 
14-15 Kasım 2018 tarihinde Trabzon ilinde düzenlenecek Sivil Toplum Günlerine katılmak isteyen, Trabzon, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Artvin illerinde kurulu dernek kurma özgürlüğü alanında ve haklara dayalı perspektifte aktif olarak faaliyet gösteren STK’ların katılımı için ekte sunulan formu doldurarak en geç 23 Ekim 2018 tarihine kadar Valiliğimiz dernekler@trabzon.gov.tr e-mail adresine göndermenizi rica ederiz.
 
Çevre iller olarak kabul edilen Ordu, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Artvin illerinden Sivil Toplum Kuruluşları da bulundukları valiliklere başvurularını yapabilirler.
 
Başvuru sayısının çok olması durumda, kontenjanın sınırlı olması nedeniyle başvurular arasında seçim yapılacaktır. Her bir sivil toplum kuruluşundan sadece bir (1) temsilcinin katılması gerekmektedir. Projenin hayata geçirilmesinde T.C. İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü teknik destek sağlayan teknik destek ekibi, katılımına karar verilen kuruluşlarla iletişime geçip, organizasyon detayları hakkında bilgi verecektir.
İlginiz için şimdiden teşekkür ederiz

#dernekler #org #dernek #stk
www.dernekler.org
Sonraki Next Post
Önceki Previous Post
Sonraki Next Post
Önceki Previous Post